Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2016, resultatliste

K-1 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
301Martin LarsenSorø KK01:28:42
352Emil KræmerSilkeborg01:30:59
313Peter JensenKolding01:32:14
394Thor NielsenKlampenborg01:32:19
1045Esben KeldsenMarselisborg Kajakclub01:33:09
336Peter LarsenSorø KK01:34:55
347Peter HerstedSundby01:35:36
378Thomas HonoréARK01:35:49
369Søren HyttelGladsaxe01:36:49
7810Martin MøllerMaribo01:36:51
5911Klaus ThomsenMarselisborg Kajakclub01:37:36
8012Flemming SvendsenGladsaxe01:38:36
3813Thomas RaskSilkeborg01:39:13
6114Jens Jørgen MortensenHvidovre KK01:40:53
4215Kim JørgensenGladsaxe01:42:14
7916Mathias MortensenHvidovre KK01:42:16
5817Adam SchøidtMaribo01:42:40
5718Teddy HviidGladsaxe01:44:50
4319 Frederik FrejbergNova01:45:18
4520Egil HusumHvidovre KK01:47:30
4721Martin JægerSvendborg KK01:47:43
4122Kim MeldgaardEsrum01:48:13
4823Kim StrateMaribo01:49:52
9424William RouatSundby01:50:41
4925Erik AndresenSkovshoved01:50:44
6826Casper LicthGladsaxe01:50:46
10327John MüllerDragør01:51:04
10228Mogens JarlakKrogen01:52:01
5129Jakob Dan JensenEsrum01:52:07
9930Claus BorupDragør01:52:41
9731Aksel HalbergRFK01:52:42
9832Henning HansenKlampenborg01:53:17
10033Christian BoehmKrogen01:53:18
6934Steen WitteFr-sund roklub01:54:31
5335Jørgen L. JensenKøbenhavns KK01:54:34
9336Michael SandgreenBKC01:54:43
9537Tommy HinschSundby01:55:12
12238Stein TrosvikKrogen01:55:21
5039Carsten IsraelsonSkovshoved01:56:28
12040Jakob SonneNeptun01:56:53
9241Matyas SzigetiKøge01:56:57
10542Kenneth AndresenDragør01:57:04
6643John JørgensenMaribo01:57:07
6544Kurt NæsbyNeptun01:57:13
12545Svend Frydenlund ARK01:57:50
7146Bjarne RingsingMaribo01:57:55
7247Frank JørgensenMaribo01:58:08
5648Uffe IldvedsenEsrum01:58:21
4449Andreas HoltSkovshoved01:58:57
6050Morten Kjær AndresenNeptun01:59:05
12451Hans Lolk-HansenNord02:00:20
5552Knud KjeldgaardEsrum02:00:22
9653Leif AndersenEsrum02:00:31
7054Andreas StrålmanHellerup KK02:00:34
7455Frank CanreenPilen02:00:43
8556Kim Bo JensenSkovshoved02:01:16
6257Klavs KabellSkovshoved02:01:35
7358Henrik Juul WallinNeptun02:02:22
11959Peter AntonsenSundby02:02:47
9060Tim PedersenHolbæk KK02:03:14
8361Erik JakobsenGladsaxe02:04:10
6362Claus HoltenPilen02:05:10
10163John FranijuerKrogen02:06:17
8964Henning FrederiksenOdense KK02:08:24
8265Erik MortensenVKKC02:11:23
12666Mikkel BritsKøge02:11:25
8467Torben HasselRøse02:14:17
8768Erik Trostholm RasmussenPilen02:16:13
8869Gert FrederiksenNeptun02:19:09
6770Bo Harloff JensenHvidovre KK02:21:30
7571Erik SvanbergSkovshoved02:22:58
6472Allan Rex PedersenNeptun02:24:08
7773Jacob Zander NielsenNord02:33:33
32-Emil RosenkrandsSorø KKDNF

K-1 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
11Birgit PontoppidanGladsaxe01:38:19
92Anne-Sofie WintherSilkeborg01:42:21
53Lise Gram EriksenNeptun01:53:31
164Connie MøllerSundby02:00:35
105Lone Herold BaltsersenSkovshoved02:00:41
36Annelise VidøKøge KKK02:00:43
87Birgit SivertsenRøse02:12:02
48Dorte WeggerKøge KKK02:12:45
69Helle SørensenNeptun02:15:54
1210Marie HeibergSkovshoved02:23:06
211Marianne PetersenHvidovre KK02:24:39
1812Birgit VilstrupKrogen02:31:36

K-2 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
1671Anders Lundberg/Frederik JensenEsrum01:24:48
1502Jacob Helly Juell-Hansen / William GravlundHellerup KK01:30:57
1463Mark Rasmussen & Klaus RørhaugeHvidovre KK/VKKC01:32:17
1684Peter Andersen/Anders HaugeKøge01:34:57
1435Philip Bryde / Gustav Bock (U16)Hellerup KK01:35:34
1476Thomas Fjellvang / Jan BaggeSundby01:35:51
1707Kim Vraa / Luca VraaARK01:38:16
1658Floor Zegers / Søren SvenssonOdense KK01:39:11
1729Claes Rosenkrands / Hans Erik HyttelSorø KK01:39:45
15110Christoffer Zwinge / August Zwinge SteenHellerup KK01:44:46
16611Nicco Andersen/Otto Meyer (U16)Esrum/Netun01:47:01
15212Bernhart Gravlund / Henrik KarvedHellerup KK01:47:10
17113Asbjørn Lolk-Hansen/Mathias Holst Andersen (U16/U18)Nord01:48:06
14914Peter Bo Larsen / Allan OlsenKrogen01:48:48
14815Flemming Kristensen / Claus SøeNeptun01:49:22
15616Rolf Martin Sørensen / Thomas BønelykkeHellerup01:54:27
14517Henning Andersen / Finn Jeppesen HerreGladsaxe02:02:16

K-2 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
1331Mette Marie Hemmingsen/ Selma Kamuk (U18)Sorø KK01:39:20
1312Mathilde Roed / Laura Christensen (U16)Køge KKK/Sorø01:45:47
1323Helle Stuart / Ulla StuartHvidovre / Sundby01:47:35
1364Pernille Berthelsen / Sofie NørregaardSkovshoved01:53:15
1305Alberte Bønelykke / Sofie (U16)Hellerup KK01:54:15
1346Marianne Sidenius / Pernille MosgaardNeptun01:54:35
1387Lene Cesar / Mia SørensenSkovshoved01:55:40
1358Jytte Duun / Liselotte BrobergNFKK01:59:02
1399Rine Mikklsen / Helle SimonsenARK02:00:40
13710Sascha Nicolajsen/Julie KongsbakSundby02:06:38

K-2 Mix

Båd Pl. Navn Klub Tid
1531Asger Rasussen / Sif ThiemeAKR01:37:06
1552Martin Aaager Juell-Hansen / Emma BockHellerup KK01:41:18
1693Lena Jørgensen/Lars JørgensenNeptun01:45:42
1604 Dorte Marnø / Torben FrohnNova01:45:57
1575Henning Christoffersen / Johanna Åkerman NielsenHvidovre KK01:46:22
1546Martin Søndergaard / Lene ThygesenGladsaxe01:48:12
1587Anders Jensen / Lisa KjærKrogen 01:51:50
1628Jesper Roested / Camilla Treschow SchrøderSkovshoved01:54:01
1599Victoria Dahl / Jesper DahlNeptun02:02:11
16410Katrine Jepsen / Kristian S. NielsenOdense KK02:02:28

K-1 Herre U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
1081Nikolai ThomsenMarselisborg Kajakclub01:30:58
1112Thorbjørn RaskSilkeborg01:33:10
1103Daniel FrederiksenSorø KK01:40:12
1144Ludvig SchmidtHellerup KK01:48:00
1235Mark Pedersen (U14)Maribo01:51:31
1136Marius MoesgaardHellerup KK01:51:33
1067Mads Bressendorff Andersen (U14)VKKC01:53:32
1168Victor FalkenbergHellerup KK02:01:22
1189Johannes JørgensenNeptun02:05:51
11710Valdemar JørgensenNeptun02:06:10

K-1 Dame U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
201Karoline BergendorffEsrum01:49:09
192Emilie Markussen36101:50:18
133Sara Corfixsen MilthersHellerup KK01:52:08
214Pernille HostrupVallensbæk01:53:34
17-Caroline Scales (U16)NybroDNF

K-1 Herre U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
1141Ludvig SchmidtHellerup KK01:48:00

K-1 Dame U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
141Ida Hugod36101:44:31

Trim

Båd Pl. Navn Klub Tid
3281Karina Hornshøj/Katrine PingelSundby00:59:05
3052Mogens StokholmNeptun01:00:53
3103Bo Blankholm36101:00:56
3184Signe Assia Hansen / Stig Høwisch HansenHellerup KK01:01:26
3255Lisa Weidich / Helle Ramfeldt / Jette Christensen / Vibeke HalskovNeptun01:02:45
3326Mikael HoltVallensbæk01:03:00
3207Bjarne Lilje / Lone FredinNeptun01:03:09
3268Dan SvenstrupSundby01:04:04
3339Niels KristriansenVallensbæk01:04:24
31510Peer HemmingsenSorø KK01:04:40
32711Rasmus JohansenSundby01:05:48
31612Kristian AndersenVKKC01:05:51
30613Asbjørn Andersen (U16)ARK01:06:08
33014Jakob HansenARK01:06:10
33115Line HenriksenSundby01:06:42
31916Lisbeth Larsen / Jens MørchNeptun01:07:01
32917Per ØrbyNetun01:07:11
30218Kathrine Thrane BløcherKøbenhavns KK01:07:51
31319Benjamin AggerSkovshoved01:10:18
30420Charlotte HarbstKøbenhavns KK01:11:12
30921 Elsebeth BendtsenNova01:13:28
30722Bent WinbergNeptun01:15:30
30823Merete BinderupNFKK01:17:46
30024Kirsten HusagerGladsaxe01:22:55
30125Inger SkovGladsaxe01:24:41
31128Heidi BornelandKrogen01:29:44

Resultater 2019

Resultater 2018

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros