Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2015, resultatliste

K-1 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
1 1 Birgit Pontoppidan Gladsaxe 01:49:09
4 2 Anne Kristine Valeur Jensen Hellerup Kajakklub 02:05:29
3 3 Lone Herold Baltsersen Skovshoved Roklub 02:09:55
2 4 Dorte Wegger Køge Kajakklub 02:10:51
5 5 Ulla Jakobsen Odense kajakklub 02:21:56

K-1 Dame U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
12 1 Anne Hauge Sørensen Køge Kajakklub 01:51:02

K-1 Dame U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
16 1 Ida Hugod 361 01:59:58

K-1 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
22 1 Martin Larsen Sorø  01:33:04
21 2 Nicolaj Blach Skanderborg 01:34:32
24 3 Peter Jensen Kolding Kajakklub 01:36:46
20 4 Kim Wraae ARK 01:37:59
31 5 Emil Rosenkrands Sorø  01:38:01
32 6 Peter Larsen Sorø  01:39:31
28 7 Peter Hersted Sundby Kajakklub 01:41:12
33 8 Søren Hyttel Gladsaxe 01:42:19
29 9 Thomas Honoré ARK 01:45:31
39 10 Thomas Rask Silkeborg Kajakklub 01:46:06
30 11 Nicolai Mørcke  Maribo Kajakklub 01:47:30
82 12 Torben Frohn NOVA 01:50:04
26 13 Tomas Pavlik USK Praha / Czech republic 01:52:31
72 14 Andreas Holt Skovshoved Roklub 01:53:26
41 15 Kim Meldgaard Esrum Sø 01:54:22
83 16 Karl-Otto Markussen NOVA 01:55:36
58 17 Erik Andresen Skovshoved Roklub 01:58:09
61 18 Jørgen Laurberg Jensen Københavns Kajakklub 01:58:45
70 19 Morten Jørgensen Hellerup Kajakklub 02:00:15
40 20 Kim Strate Maribo Kajakklub 02:03:00
62 21 Henrik Karved Hellerup Kajakklub 02:03:44
74 22 Klaus Jensen Maribo Kajakklub 02:05:12
65 23 Carsten Israelson Skovshoved Roklub 02:05:21
53 24 Søren Andersen Hvidovre Kajakklub 02:07:13
42 25 Jakob Dan Jensen Esrum Sø 02:08:26
43 26 Frank Jørgensen Maribo Kajakklub 02:09:04
49 27 Christian Stokholm Københavns Kajakklub 02:11:32
81 28 Jonas Hansen BKC 02:17:01
45 29 Kim Bo Jensen Skovshoved Roklub 02:21:22
55 30 Gert Frederiksen Neptun 02:25:53
75 31 John Jørgensen Maribo Kajakklub 02:26:53
66 32 Tommy Hinsch Sundby Kajakklub 02:29:32
56 33 Kasper Jørgensen Københavns Kajakklub 02:30:42
54 34 Ulrik Frese Neptun 02:35:11
76 35 Helge Larsen Skovshoved Roklub 02:37:21
84 36 Torben Dam BKC 02:51:26
47   Michael Sandgren BKC Udgået
38   Jens Jørgen Mortensen Hvidovre Kajakklub Udgået

K-1 Herre U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
104 1 Gustav Sloth Meng Hellerup Kajakklub 01:38:04
100 2 Martin Jørgensen Maribo Kajakklub 01:44:36
107 3 Thorbjørn Rask Silkeborg Kajakklub 01:46:01
106 4 Karl Find Hansen VKKC 01:55:04
101 5 Tobias Hansen Maribo Kajakklub 01:55:37
105 6 Odin Svendsby Sorø 02:06:45
103 7 Jeppe Lindrup Maribo Kajakklub 02:17:46

K-1 Herre U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
118 1 Emil Kræmer Silkeborg Kajakklub 01:41:29
119 2 Emil Skovsager Silkeborg Kajakklub 01:50:05
115 3 Kristian Brandstrup Nybro-Furå 01:52:32

K-2 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
126 1 Helle Stuart / Ulla Stuart Hvidovre /Sundby 01:52:37
129 2 Selma Kamuk / Mette Marie Hemmingsen Sorø 01:53:08
125 3 Sanne Larsen / Pernille Bertram (VKKC) Sorø 01:53:33
128 4 Lene Thygesen / Lena Jørgensen Neptun 01:55:40
130 5 Jytte Duun / Liselotte Broberg Nybro-Furå 02:03:28

K-2 Mix

Båd Pl. Navn Klub Tid
151 1 Sif Thieme / Asgar Rasmussen ARK 01:42:17
165 2 Torben Labuhn/Pernille frickmann Kvik/ DSR 01:47:40
154 3 Martin Søndergaard / Simone Tirstrup Gladsaxe /Hvidovre 01:51:01
162 4 Marianne Sidenius, Flemming Kristensen Neptun 01:55:11
157 5 Jesper Roested / Camilla Treschow Schrøder Skovshoved Roklub 02:01:35
150 6 Helle Simonsen / Rolf Sørensen ARK / Hellerup 02:03:13
156 7 Maria Skov Engqvist & Emil Lundager Skovshoved Roklub 02:09:04
158 8 Peter Kofod / Nicola Reichel Holte Roklub 02:39:57
153   ConnieMøller / Ebbe Møller Sundby Kajakklub Afmeldt

K-2 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
138 1 Jacob Juell / William Gravlund Hellerup Kajakklub 01:36:44
144 2 Dennis Nielsen / Anders Hauge Sørensen Køge Kajakklub 01:46:00
145 3 Peter Vennith / Bo Sørensen Hvidovre 01:50:08
143 4 Christian Sigsgaard / Jakob Nielsen Neptun 01:52:55
142 5 Johannes / Lars Jørgensen Neptun 01:55:50
135 6 Jan Bagge / Thomas Fjellvang Sundby Kajakklub 02:22:36
136   Marc Lund Olsen / Rasmus Sørensen Sundby Kajakklub Udgået

Trim

Båd Pl. Navn Klub Tid
326 1 Bo blankholm 361 01:04:53
333 2 Lisa Weidich, Jette Christensen, Nicole Hassing, Vibeke Halskov Neptun 01:07:11
336 3 Helle Sørensen Neptun 01:07:26
305 4 Dorte Marnø Nybro-Furå 01:07:31
325 5 Valdemar Jørgensen Neptun 01:07:50
332 6 Tina Palmquist / Victoria Palmquist Dahl Neptun 01:08:21
324 7 Jesper Dahl Neptun 01:09:28
302 8 Harald Hersted Sundby Kajakklub 01:18:13
341 9 Per Hemmingsen Sorø 01:18:15
342 10 Mikael Høj VKKC 01:20:05
314 11 Kathrine Thrane Bløcher Københavns Kajakklub 01:20:13
310 12 Jacob Zander Nielsen Kajakklubben Nord 01:22:26
301 13 Katrine Pingel Sundby Kajakklub 01:23:02
300 14 Malene Wiemer Sundby Kajakklub 01:23:23
321 15 Bo Harloff Hvidovre Kajakklub 01:24:03
339 16 Mikael Kemner Sundby Kajakklub 01:24:13
322 17 Kristian Mikkelsen Hvidovre Kajakklub 01:28:45
319 18 Jesper Svoldgaard Pedersen Odense Kajakklub 01:28:57
316 19 Thomas Giselsson Odense kajakklub 01:31:02
306 20 Elsebeth Bendtsen Nybro-Furå 01:35:29
320 21 Kasper Jensen Hvidovre Kajakklub 01:35:56

Resultater 2019

Resultater 2018

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros