Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2014, resultatliste

K-1 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
3 1 Sofie Jørgensen Maribo Kajakklub 01:36:57
4 2 Annemia Pretzmann Silkeborg Kajakklub 01:37:22
7 3 Cathrine Rask Silkeborg Kajakklub 01:37:47
2 4 Birgit Pontoppidan Gladsaxe 01:39:35
5 5 Emma Broberg Hvidovre Kajakklub 01:42:57
20 6 Emilie Rosenkilde Skovshoved Roklub 01:47:13
8 7 Rikke Hansen Odense Kajakklub 01:48:09
21 8 Ditte Krogh Bak Skjold 01:50:27
6 9 Lise Gram Eriksen Neptun 01:53:32
9 10 Lena Jørgensen Neptun 01:57:29
19 11 Johanne Riis 361 02:04:10
13 12 Bettina Markussen Nova 02:06:21
18 13 Dorte Wegger Køge 02:07:12
12 14 Sanne Larsen Sorø 02:08:29
11 15 Ruth A. Scales Nybro-Furå K&K 02:09:49
15 16 Jytte Duun Nybro-Furå K&K 02:13:46
10 - Tina Stephansen Skovshoved Roklub -

K-1 Dame U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
24 1 Anne Hauge Sørensen Køge 01:48:51
25 2 Silja Nidløse Sundby 02:08:56

K-1 Dame U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
22 1 Ida Hugod 361 01:53:57
23 2 Sif Thiemi ARK 02:01:58

K-1 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
37 1 Joep van Bakel Holland 01:28:15
47 2 Mads Brandt Pedersen Silkeborg Kajakklub 01:28:46
33 3 Nicolaj Blach Skanderborg 01:30:27
34 4 Peter Jensen Kolding 01:31:20
44 5 Elias Ryom kramer Limfjorden 01:33:13
31 6 Martin Larsen Sorø 01:33:15
35 7 Kim Wraae ARK 01:35:37
38 8 Kiril Aleksov Ahtarovski ARK 01:36:21
40 9 Tom Jensen Kolding 01:36:22
67 10 Jesper Beer Limfjorden 01:37:21
43 11 Peter Hersted Sundby 01:38:15
39 12 Søren Hyttel Maribo Kajakklub 01:39:11
49 13 Emil Rosenkrands Sorø 01:39:42
41 14 Peter Larsen Sorø 01:39:59
42 15 Thomas Honoré ARK 01:40:35
46 16 Claes Rosenkrands Sorø 01:41:37
56 17 Jens Lyk Gladsaxe 01:43:50
79 18 Kim Jørgensen Gladsaxe 01:44:59
116 19 Morten Eld Skjold 01:45:50
107 20 Jan Seremet Køge 01:46:12
108 21 Uffe K. Rasmussen 361 01:46:13
53 22 Micael Thers Dragør 01:46:54
115 23 John Müller Dragør 01:47:15
52 24 Kim Meldgaard Esrum 01:49:01
105 25 Anders Schepler Nova 01:49:34
114 26 Henning Hansen Klampenborg 01:49:40
64 27 Andreas Holt Skovshoved Roklub 01:49:55
103 28 Torben Frohn Nova 01:49:59
59 29 Martin Søndergaard Gladsaxe 01:50:26
48 30 Peter Colding VKKC 01:50:36
80 31 Teddymus Hviid Hvidovre Kajakklub 01:51:04
51 32 Kim Strate Maribo Kajakklub 01:52:14
93 33 Christian Boehm Krogen 01:52:20
85 34 Bo Sørensen Hvidovre Kajakklub 01:53:07
88 35 Carsten Israelson Skovshoved Roklub 01:53:20
102 36 Anders Sønderby Skovshoved Roklub 01:53:20
84 37 Floor Zegers Odense Kajakklub 01:54:42
89 38 Jakob Dan Jensen Esrum 01:55:07
82 39 Jacob Sonne-Hansen Røse 01:55:21
87 40 Kurt Næsby Neptun 01:55:29
112 41 Jørgen Laurberg Jensen Københavns Kajakklub 01:56:27
76 42 Søren L. Andersen Hvidovre Kajakklub 01:56:33
60 43 Steen Jacobsen Neptun 01:57:45
106 44 - - 01:57:46
58 45 Jens- Bjarne Nielsen Maribo Kajakklub 01:57:59
99 46 Erik Andresen Skovshoved Roklub 01:58:03
111 47 John Jørgensen Maribo Kajakklub 01:58:04
68 48 Lars Amtoft Nova 01:59:42
62 49 Karsten Andersen Maribo Kajakklub 01:59:47
96 50 Christian Stokholm Københavns Kajakklub 02:00:05
70 51 Karl-Otto Markussen Nova 02:00:42
110 52 Jonas Blomqvist Kajakklubben Krogen 02:01:20
98 53 Henrik Karved Hellerup 02:01:31
63 54 Lars peter Hansen Lyngby kanoklub 02:01:42
91 55 Torben Hansen Maribo Kajakklub 02:01:58
83 56 Henrik Bo Pedersen Holte Roklub 02:04:52
90 57 Frank Jørgensen Maribo Kajakklub 02:05:03
69 58 Lars Svensson Höörs Kanot Klubb 02:05:27
72 59 Morten Kjær Neptun 02:05:33
32 60 Orion Pilo Maribo Kajakklub 02:07:59
78 61 Claus Sparre Hvidovre 02:02:42
92 62 Erik Mortensen VKKC 02:08:01
71 63 Henning Frederiksen Odense Kajakklub 02:08:01
86 64 Uwe Lundberg Esrum 02:10:09
97 65 Jesper Korsgård Odense Kajakklub 02:10:21
101 66 Torben Hassel Røse 02:11:11
95 67 Flemming Schlütter Københavns Kajakklub 02:11:50
28 68 Mikkel Brits Køge 02:13:59
104 69 Iwan Andersen Frederikværk 02:14:32
65 70 Kim Bo Jensen Skovshoved Roklub 02:15:18
73 71 Gert Frederiksen Neptun 02:18:08
109 72 Bent Winberg Neptun 02:23:42
100 73 Holger Hansen Esrum 02:30:09
50 - Ole Lillelund Dragør -

K-1 Herre U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
127 1 Rasmus Brandenhoff Lind VKKC 01:40:05
126 2 Rasmus Vium Madsen Silkeborg Kajakklub 01:43:51
128 3 Asger Rasmussen ARK 01:48:47
131 4 Victor Tram 361 01:49:10
125 5 Johan Mikkelsen Odense Kajakklub 01:56:51
121 6 Otto Meyer Neptun 02:02:49

K-1 Herre U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
119 1 Tommas Nielsen VKKC 01:36:57

K-2 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
151 1 Helle Stuart / Ulla Stuart Hvidovre Kajakklub / Sundby 01:43:54
147 2 Mia Sørensen / Lene Cesar Skovshoved Roklub 01:54:11
121 3 Barbara Hetrodt / Bente Toftkær Holte Roklub 02:02:49

K-2 Mix

Båd Pl. Navn Klub Tid
159 1 Emma Bock / Martin Juell Hellerup 01:44:49
153 2 Henning Christoffersen / Simone T. Andersen Hvidovre Kajakklub 01:48:52
190 3 Inga Sjøgren/ Brian Nymann Silkeborg Kajakklub 01:49:19
158 4 Tine Loft Nielsen / Claus Sørensen Neptun 01:49:28
164 5 Lisa Kjær / Anders Jensen Krogen 01:50:30
156 6 Helle Sørensen / Thomas Hammelev Neptun 01:50:35
157 7 Lars Bojsen / Eva Bojsen Neptun 01:50:55
168 8 Helle Simonsen / Rolf Martin Sørensen ARK / Hellerup 01:51:04
165 9 Connie / Ebbe Møller Sundby 01:52:24
161 10 Søren Petersen / Annette Elmue Sundby 01:53:34
162 11 May-Britt Dollmeyer / Ejviind Rosenberg Hvidovre Kajakklub 01:59:01
189 12 Amanda Gissing/ Mads Wedel Neptun 02:00:01
72 13 Maria Skov Engqvist / Cavan Jeffery Skovshoved Roklub 02:05:33

K-2 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
174 1 Jens Visbech / Nicolai Mørcke Maribo Kajakklub 01:28:13
185 2 Jonas Hall / Matias Bundgård (Esrum) Sundby / Esrum 01:31:17
188 3 William Gravlund / Jacob Juell Hellerup 01:33:36
180 4 Rasmus Hansen / Søren Svensson Odense Kajakklub 01:35:38
177 5 Lars Jørgensen / Henning Gad Neptun 01:37:46
182 6 Thomas / Thorbjørn Rask Silkeborg Kajakklub 01:38:20
178 7 Christian Sigsgård / Emil Peter Hansen Neptun / 361 01:39:27
680 8 Klaus og Nikolai Thomsen Marselisborg 01:42:33
187 9 Casper Licht / Bjarke la Cour ARK 01:42:39
186 10 Anders Hauge Sørensen / Dennis Nielsen Køge 01:42:56
196 11 Max Trek Og O. G. Slip ARK 01:44:11
172 12 Flemming kristensen / Brian Beck Neptun/Nord 01:48:13
179 13 Martin Christensen / Claus Søe Neptun 01:49:09
121 14 Christian Sigsgård / Emil Peter Hansen Neptun / 361 02:02:49

Trim

Båd Pl. Navn Klub Tid
302 - Ida Marie Krog / Sigrid Bøgh Jensen Holte Roklub 00:46:21
303 - Nicolai Gregersen / Casper Nielsen Holte Roklub 00:48:32
670 - Claus Schmidt Nybro-furå 00:54:00
198 - Stig Skovbo Olsen 361 00:58:15
600 - Lisa Weidich/Helle Ramfeldt/Vibeke Halskov/Jette Christensen Neptun 00:59:14
211 - Peer Hemmingsen Sorø 00:59:24
259 - Mogens Stokholm Neptun 00:59:38
720 - Niels Ringgaard Sundby 01:01:12
296 - Karsten Jeppesen 361 01:01:39
730 - Bo Blankholm 361 01:02:40
271 - Ole Toft Odense Kajakklub 01:02:54
295 - Henrik Hansen Sorø 01:04:05
610 - Victoria Dahl Neptun 01:04:43
290 - Erling Jensen Maribo Kajakklub 01:04:49
740 - Mads Clausager Nybro Furå 01:04:52
650 - Eva Isager/ Niels Kristiansen VKKC 01:04:59
220 - Dorte Mandø Nybro-Furå K&K 01:05:09
256 - Jesper Dahl Neptun 01:05:16
750 - Rasmus Nyhus Hertz Skjold 01:05:21
292 - Lisbet skovbo Olsen 361 01:05:52
305 - Lisbeth Giessing / Tina Palmkvist Neptun 01:06:09
260 - Pernille Molsgaard Neptun 01:06:37
249 - Christian Sonne Københavns Kajakklub 01:08:06
288 - Klavs Kabell Skovshoved Roklub 01:08:10
264 - Claus Riber Poulsen Lyngby kanoklub 01:09:21
690 - Jannick Andreasen Hvidovre Kajakklub 01:09:33
620 - Johannes Jørgensen Neptun 01:10:15
226 - Hanne Kaufmann Nybro-Furå K&K 01:10:25
197 - Marcus Fritzbøger 361 01:10:39
287 - Thomas Storch 361 01:11:04
219 - Elsebeth Bendtsen Nybro-Furå K&K 01:11:04
300 - Céleste Lankreijer Höörs Kanot Klubb 01:11:11
241 - Tom Overballe Hvidovre Kajakklub 01:11:18
660 - Solveig Schumacher Neptun 01:11:35
205 - Nina Garmo Tharaldsen Neptun 01:11:35
760 - Troels Sørensen ARK 01:13:27
700 - Katrine Pingel Sundby 01:13:55
301 - Jacob Zander Nielsen Nord 01:14:06
297 - Emil Kjems 361 01:14:58
266 - Jes jørgensen Lyngby kanoklub 01:14:58
269 - Jette Thagaard Pedersen Lyngby kanoklub 01:14:59
770 - Jens Ipsen ARK 01:15:23
265 - Anja Schnack Jørgensen Lyngby kanoklub 01:15:31
289 - Gudrun Colding VKKC 01:15:31
229 - Merete Binderup Nybro-Furå K&K 01:16:02
630 - Valdemar Jørgensen Neptun 01:16:18
251 - Kathrine Thrane Bløcher Københavns Kajakklub 01:16:47
247 - Nikolaj Overballe Hvidovre Kajakklub 01:16:53
253 - Susanne Bo Poulsen Københavns Kajakklub 01:17:37
250 - Charlotte Harbst Københavns Kajakklub 01:17:44
240 - Benny Bach Hvidovre Kajakklub 01:18:36
236 - Katja Olsen Hvidovre Kajakklub 01:18:44
282 - Anne Traun Ulriksen Odense Kajakklub 01:26:58
273 - Mette Traun Ulriksen Odense Kajakklub 01:28:12
248 - Tina Johnsen Hvidovre Kajakklub 01:30:12
285 - Aase Malver Hellerup 01:30:18
710 - Sandra Nidløse / Tommy Hinch Sundby 01:57:17

C-1 Herre

Båd Pl. Navn Klub Tid
1 1 Asbjørn Binau 361 02:20:49

Resultater 2019

Resultater 2018

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros