Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2012, resultatliste

K-1 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
2 1 Birgit Pontoppidan Gladsaxe 01.43.33
3 2 Sofie Jørgensen Maribo Kajakklubben 01.49.24
4 3 Solveig Schmidt Odense 01.49.36
5 4 Lise Gram Eriksen Neptun 01.51.30
8 5 Kirsten Gram-Hanssen Hellerup Kajakklub 02.05.26
12 6 Lena Jørgensen Neptun 02.06.25
9 7 Connie Møller Sundby Kajakklub 02.12.37
13 8 Jytte Duun Nybro-Furå 02.16.25
11 9 Gitte Terp Henriksen KKKN 02.33.48

K-1 Dame U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
- Sandra Nidløse Sundby Kajakklub udgået

K-1 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
25 1 Nicolaj Blach Skanderborg 01.33.27
29 2 Peter Jensen Kolding 01.34.46
27 3 Jeppe Glesner Kolding 01.35.12
28 4 Karsten Tange Veien Kolding 01.36.29
85 5 Hans Christian Stærkind Hellerup Kajakklub 01.36.40
30 6 Rasmus Ringsing Nielsen Maribo 01.36.51
98 7 Martin Larsen Sorø 01.39.11
26 8 Mads Mikkelsen Kolding 01.39.18
33 9 Peter Hersted Sundby Kajakklub 01.40.07
35 10 David Francis Haderslev kajakklub 01.41.06
84 11 Peter Seidler ARK 01.41.31
38 12 Lutz Erichsen Kolding 01.42.55
36 13 Søren Hyttel VKKC 01.44.17
49 14 Per Hørl ARK 01.44.40
63 15 Jan Seremet Køge 01.44.47
34 16 Claes Rosenkrands Sorø 01.46.03
76 17 Peter L. Andersen Køge 01.46.32
45 18 Lars Rønnebech Sundby Kajakklub 01.47.02
47 19 Jesper Nielsen ARK 01.47.20
31 20 Thor Nielsen Sundby Kajakklub 01.47.47
37 21 Elias Ryom Kramer Limfjorden 01.47.47
42 22 Morten Eld Kajakklubben Skjold 01.49.21
94 23 Steen Jacobsen Neptun 01.50.11
39 24 Anders Hauge Sørensen Køge 01.50.14
99 25 Michael Thers Dragør Kajakklub 01.52.17
96 26 Kasper Høgh Maribo Kajakklub 01.53.17
79 27 Anders Schepler Nova 01.53.52
50 28 Peter Colding VKKC 01.55.06
89 29 Torben Frohn Nova 01.55.23
72 30 Asger Jørgensen Maribo 01.55.56
48 31 Claus Borop Dragør Kajakklub 01.56.06
41 32 Jan Bagge Sundby Kajakklub 01.56.30
44 33 Martin Søndergaard Gladsaxe 01.56.38
91 34 Erik Andresen Skovshoved Roklub 01.56.58
87 35 Carsten Israelson Skovshoved Roklub 01.57.05
40 36 Kim Meldgaard Esrum Sø 01.57.14
51 37 Martin Svensson Höör Kanotklubb 01.58.19
102 38 Nicolaj Skotte Roskilde 01.58.27
60 39 Kim Strate Maribo 01.58.35
46 40 Tommy Hinsch Sundby Kajakklub 02.01.10
95 41 Søren Svensson Odense 02.01.43
70 42 Bjarne Ringsing Nielsen Maribo 02.02.03
111 43 Anders Thorlaksen Esrum Sø 02.03.18
81 44 Anders Sønderby Skovshoved Roklub 02.03.20
58 45 Frank Jørgensen Maribo Kajakklub 02.04.16
57 46 Bo Sørensen  Hvidovre Kajakklub 02.05.53
53 47 John Jørgensen Maribo 02.06.19
78 48 Jakob Dan Jensen Esrum Sø 02.07.17
59 49 Erik Mortensen VKKC 02.08.01
103 50 Bo Blankholm 361 02.08.02
75 51 Jens Keay Christensen Sundby Kajakklub 02.09.00
65 52 Jesper Korsgaard Odense 02.11.07
101 53 Uffe Rasmussen 361 02.13.22
80 54 Jørgen Laurberg Jensen Københavns Kajakklub 02.14.27
67 55 Lars Svensson Höör Kanotklubb 02.16.59
69 56 Stig Sørensen  Hvidovre Kajakklub 02.17.06
73 57 Henrik Taxbøl Sundby Kajakklub 02.18.25
83 58 Iwan Andersen Holte Roklub 02.18.32
74 59 Søren Jessen Sundby Kajakklub 02.18.44
71 60 Erik Dan Larsen VKKC 02.24.52
62 61 Lars Bjørn Jensen Palo 02.25.29
64 62 Gert Frederiksen Neptun 02.27.39
86 63 Jesper Rygaard Sørensen Valsemøllen/Nord 02.28.49
97 64 Henning Frederiksen Odense 02.31.59
100 65 Jesper Taxbøl Sundby Kajakklub 02.40.31
68 66 Holger Hansen Esrum Sø 02.42.46
32 - Klaus Thomsen Dragør Kajakklub Udgået
43 - Ebbe Møller Sundby Kajakklub Udgået
88 - Flemming Schlütter Københavns Kajakklub Udgået
90 - Jann Møller VKKC Udgået
92 - Arne Jensen VKKC Udgået

K-1 Herre U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
119 1 Mikkel Ibsen Maribo 01.47.01
112 2 Rasmus Sørensen Sundby Kajakklub 01.57.46
110 3 Emil Hansen Lyngby Kanoklub 02.00.42
109 4 Tobias Holt Schmidt Neptun 02.00.44
115 5 Victor Snack Lyngby Kanoklub 02.00.44
108 6 Lasse Thygesen VKKC 02.08.50
107 7 Rasmus Brandenhoff Lind VKKC 02.15.25
106 8 Karl Find Hansen VKKC 02.19.48
114 9 Andreas Junker VKKC 02.27.40

K-1 Herre U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
117 1 Nicolai Mørcke Vejle Kajakklub 01.36.49

K-2 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
253 1 Simone Andersen/Helle Stuart Hvidovre Kajakklub 01.48.59
256 2 Anne-Mette Mortensen/Anni Plauborg Odense 01.54.18
259 3 Mia Sørensen / Lene B Cesar Skovshoved Roklub 01.55.20
250 4 Pernille Bertram & Mette Rask VKKC 01.58.05
260 5 May-Brit Dollmeyer/Sanne Larsen (Sorø)  Hvidovre Kajakklub 02.03.16

K-2 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
282 1 Klaus Rørhauge & Mark Rasmussen (HVK) VKKC 01.32.18
289 2 Jacob Arbøl og Sebastian Søndergård (Silkeborg) VKKC 01.37.13
175 3 Tormod Christensen/Kristian Ingvorsen Palo 01.43.20
285 4 Casper Licht & Bjarke la Cour ARK 01.45.08
290 5 Flemming Kristensen / Brian Beck KKKN 01.48.23
295 6 maximo Dopingski / Epovski Lokomotivskaja ARK 01.48.46
287 7 Henning Gad/Lars Jørgensen Neptun 01.52.46
292 8 Claus Søe/Martin Christensen Neptun 01.53.03
293 - Jan Munkholm / Mogens Jensen Københavns Kajakklub Udgået

K-2 Mix

Båd Pl. Navn Klub Tid
265 1 Camilla Treschow Schrøder / Jesper Roested Skovshoved Roklub 01.53.34
271 2 Tine Loft Nielsen/Claus Sørensen Neptun 01.55.51
269 3 Anne-Sophie Lohse & Antonio Madrid Skovshoved Roklub 01.56.11
264 4 Helle Sørensen/Bjarne Lilje Neptun 01.56.46
273 5 Michael Rygaard/Marianne Sedenius Neptun 01.59.35

Trim

Båd Pl. Navn Klub Tid
241 - Lene Thygensen (Nybro) / Ida Hugod 361 00.57.51
197 - Lars Peter Hansen Lyngby Kanoklub 00.59.08
240 - Maianne Larsen/Niels Ringgaard Sundby Kajakklub 01.02.10
249 - Lisa Weidich/Lisbeth Giessing/Vibeke Halskov/Helle Ramfeldt Neptun 01.02.23
128 - Rene Martedal VKKC 01.02.28
147 - Johnny Mossin  Hvidovre Kajakklub 01.04.08
158 - Henrik Levinsen Sorø 01.04.40
297 - Andreas Østerbye Holmen 01.05.16
168 - Jesper Steffensen Neptun 01.06.16
226 - Birgit Sivertsen Røse 01.06.24
10 - Tina Stephansen Skovshoved Roklub 01.07.00
160 - Leif Stefansen Sundby Kajakklub 01.07.23
129 - Jørgen Russel VKKC 01.07.42
105 - Claus Sparre Hvidovre Kajakklub 01.08.25
104 - Fred Heller Lyngby Kanoklub 01.08.38
219 - Vibeke Lumholtz Andresen Skovshoved Roklub 01.09.21
93 - Niels Kristiansen VKKC 01.10.09
174 - Morten Kjær Neptun 01.10.31
238 - Jonas  Sørensen/Sigurd Nidløse Sundby Kajakklub 01.10.45
248 - Ditte Andreasen/Heidi Frandsen Sundby Kajakklub 01.11.12
153 - Benny Petersen  Hvidovre Kajakklub 01.11.42
52 - Michael Høj Jensen VKKC 01.12.52
187 - Dorte Marnø Nybro-Furå  01.12.53
178 - Johanne Riis 361 01.13.04
140 - Danni Hansen  Hvidovre Kajakklub 01.13.25
130 - Carsten Andersen Maribo 01.14.07
186 - Ruth Anker Scales Nybro-Furå  01.14.10
180 - Helene Vilandt 361 01.14.40
124 - Elisabeth Jensen VKKC 01.15.06
211 - Celeste Lankreijer Höör Kanotklubb 01.15.20
190 - Claus Lorentzen Lyngby Kanoklub 01.15.45
236 - Per Thorup Røse 01.16.27
148 - Line Kristensen  Hvidovre Kajakklub 01.17.38
133 - Ulla Boyhus  Hvidovre Kajakklub 01.18.21
179 - Christoffer Bjørn Hansen  VKKC 01.19.03
172 - Solveig Schumacher Neptun 01.19.05
151 - Henrik Brus  Hvidovre Kajakklub 01.19.16
177 - Karster Jeppesen 361 01.19.41
162 - Philip Knudsen Gladsaxe 01.19.44
164 - Jeanette Knudsen Gladsaxe 01.19.45
161 - Kristin Helgadottir Gladsaxe 01.19.45
191 - Claus R. Poulsen Lyngby Kanoklub 01.20.04
156 - Ulla Grymer  Hvidovre Kajakklub 01.22.24
143 - Morten B. Pedersen Hvidovre Kajakklub 01.22.26
137 - Klaus Nygaard  Hvidovre Kajakklub 01.22.30
181 - Asbjørn Binau 361 01.24.37
159 - Kim Jensen Sundby Kajakklub 01.25.01
126 - Gudrun Colding VKKC 01.26.38
145 - Marlene Jønsson  Hvidovre Kajakklub 01.26.47
165 - Bent Winberg Neptun 01.27.26
123 - Lisbeth Westergaard Sundby Kajakklub 01.27.29
193 - Eva Branner Lyngby Kanoklub 01.29.37
247 - Liv Obel / Emma Tram 361 01.30.04
188 - Elsebeth Bendtsen Nybro-Furå  01.30.21
182 - Nanna Lybæk 361 01.38.34
195 - Henrik Olsson Lyngby Kanoklub 01.38.36
170 - Finn Petersen Neptun Udgået
296 - Camilla Seremet ARK Udgået
185 - Hanne Kaufmann Nybro-Furå  Udgået
21 - Lærke Jensen 361 Udgået
220 - Finn Larsen Røse Udgået
132 - Henrik Hansen Sorø Udgået
189 - Kristian Nielsen Nybro-Furå  Udgået
196 - Jette Pedersen Lyngby Kanoklub Udgået
198 - Jill Merry Lyngby Kanoklub Udgået
205 - Niles Åge Kierketerp Lyngby Kanoklub Udgået
229 - Kristian Bojsen Røse Udgået
288 - Morten Myrup Holmen Udgået

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros