Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2011, resultatliste

K-1 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
1 1 Birgit Pontoppidan Gladsaxe  01.40.01
3 2 Sofie Jørgensen Maribo Kajakklub 01.46.09
5 3 Solveig Schmidt Odense Kajakklub 01.48.22
6 4 Lise Gram Eriksen Neptun 01.49.21
4 5 Rikke Larsen Hvidovre Kajakklub 01.57.49
7 6 Bettina Markussen Kajakklubben Nova 01.59.45
10 7 Connie Beutel Møller Sundby Kajakklub 02.11.18
11 8 Signe Venneberg Hellerup kajakklub 02.17.16
8 9 Lotte Rahbek Kajakklubben Nova 02.19.05
14 10 Jytte Duun Nybro-Furå 02.25.58
2 - Annemia Pretzmann Silkeborg Kajakklub udgået
9 - Linda Poulsen Maribo Kajakklub udgået

K-1 Dame U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
19 1 Katja Holm Maribo Kajakklub 02.01.50
21 2 Anna Renneke Hellerup kajakklub 02.04.08
20 3 Sandra Nidløse Sundby Kajakklub 02.09.33
18 - Lotte Nielsen Sorø Kajakklub udgået

K-1 Dame U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
24 1 Simone Andersen Hvidovre Kajakklub 02.05.13

K-1 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
31 1 Ben Brown  England 01.29.20
30 2 Rene Olsen Maribo Kajakklub 01.31.25
45 3 Nicolaj Blach Skanderborg 01.31.31
15 4 Nikolaj Dagnas Silkeborg Kajakklub 01.31.45
53 5 Mads Mikkelsen Kolding kajakklub 01.32.07
34 6 Jeppe Glesner Kolding kajakklub 01.32.07
29 7 Karsten Tange Veien Kolding kajakklub 01.32.12
33 8 Rasmus Ringsing Nielsen Maribo Kajakklub 01.35.35
32 9 Thor Nielsen Sundby Kajakklub 01.36.03
104 10 Klaus Thomsen Marselisborg Kajakklub 01.36.58
49 11 Claus Svenningsen Kajakklubben Stømmen 01.37.16
37 12 Søren Hyttel VKKC 01.38.10
79 13 Hans Chr. Stærkind Hellerup kajakklub 01.38.45
36 14 Thomas Honore ARK  01.38.55
35 15 David Francis Haderslev Kajakklub 01.38.56
42 16 Jens Jørgen Mortensen Hvidovre Kajakklub 01.38.56
43 17 Tom Jensen Kolding kajakklub 01.39.28
63 18 Morten Skytte Hellerup Kajakklub 01.39.32
39 19 Peter Hersted Sundby Kajakklub 01.40.02
60 20 Kasper Møller Sørensen Kajakklubben Skjold 01.40.18
48 21 Martin Rosenkilde VKKC 01.41.52
38 22 Lutz Erichsen Kolding kajakklub 01.42.19
41 23 Emil Rosenkrands Sorø Kajakklub 01.42.40
28 24 René Larsen Maribo Kajakklub 01.42.56
56 25 Morten Eld Kajakklubben Skjold 01.43.36
57 26 Torben Holck ARK 01.44.43
40 27 Lars Rønnebech Sundby Kajakklub 01.45.54
44 28 Martin Svensson Höör Kanotklubb / Sverige 01.46.45
64 29 Anders Schepler Kajakklubben Nova 01.46.58
52 30 Steen Jacobsen Neptun 01.47.46
95 31 Ole Lillelund Dragør Kajakklub 01.47.47
87 32 Lars Jørgensen Neptun 01.49.17
46 33 Anders Hauge Sørensen Køge Kano og Kajakklub 01.49.20
13 34 Jesper Bo Nielsen ARK 01.51.15
69 35 Asker Jørgensen Maribo Kajakklub 01.52.36
90 36 Peter Colding VKKC 01.53.08
78 37 Sebastian Schock Hellerup kajakklub 01.53.10
26 38 Michael Thers Dragør  01.53.26
88 39  Torben Frohn Kajakklubben Nova 01.53.59
51 40 Claus Lorentzen Lyngby Kanoklub 01.53.59
23 41 Flemming Norsk Dragør  01.54.30
105 42 Jochan Hell BKC 01.56.57
86 43 Kurt Bramsted Andersen Maribo Kajakklub 01.57.13
76 44 Erik Andresen Skovshoved Roklub 01.57.30
81 45 Ebbe Møller Sundby Kajakklub 01.57.35
106 46 Adrian Celestinos BKC 01.59.18
73 47 John Jørgensen Maribo Kajakklub 01.59.26
68 48 Lau Peter Hansen Lyngby Kanoklub 01.59.29
67 49 Bjarne Ringsing Nielsen Maribo Kajakklub 01.59.34
107 50 Michial Sandgreen BKC 02.00.12
50 51 Martin Søndergaard Gladsaxe kano- og kajakklub 02.00.57
80 52 Anders Sønderby Skovshoved Roklub 02.01.18
47 53 Søren Stærkind Hellerup kajakklub 02.03.38
100 54 Henning Christoffersen Hvidovre kajakklub 02.03.40
98 55 Karl-Otto Markussen Kajakklubben Nova 02.03.50
27 56 Steen Witte Frederikssund Roklub 02.04.52
72 57 Jesper Morgils Hvidovre Kajakklub 02.05.14
108 58 Jens Damgaard BKC 02.06.18
89 59 Frank Jørgensen Maribo Kajakklub 02.06.39
96 60 Erik Mortensen VKKC 02.06.39
94 61 Jesper Korsgaard Odense Kajakklub 02.09.21
84 62 John Holm Odense Kajakklub 02.10.52
97 63 Kim Strate Maribo Kajakklub 02.11.51
83 64 Ernst Laursen Skovshoved Roklub 02.13.30
101 65 Lars Svensson Höör Kanotklubb / Sverige 02.15.14
85 66 Lars Harder VKKC 02.16.37
74 67 Søren L. Andersen Hvidovre Kajakklub 02.16.56
25 68 Mikkel Brits Køge 02.18.07
71 69 Peter Sørensen 363 Kano og Kajakklub 02.18.13
75 70 William Rouat Sundby Kajakklub 02.22.18
82 71 Søren Jessen Sundby Kajakklub 02.22.55
65 72 Gert Frederiksen Neptun 02.25.58
62 73 Holger Hansen Esrum Kajakklub 02.26.45
93 74 Jesper Justesen Odense Kajakklub 02.27.34
103 75 Iwan Andersen Holte Roklub 02.41.54
99 76 Morten Lynggaard Hansen Sundby Kajakklub 02.42.08
17 - Thure Kjær ARK udgået
22 - Peter Seidler ARK udgået
58 - Martin Larsen Sorø Kajakklub udgået
59 - Søren Carlsen Brøndby Ro- og Kajakklub udgået
61 - Emil Noe Nielsen Silkeborg Kajakklub udgået
70 - Erik Dan Larsen VKKC udgået
77 - Teddy Hviid Gladsaxe kano- og kajakklub udgået
91 - Bo Sørensen Hvidovre Kajakklub udgået
92 - Claus Borup Dragør Kajakklub udgået

K-1 Herre U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
109 1 Casper Pretzmann Silkeborg Kajakklub 01.35.03
122 2 Mads Brandt Silkeborg Kajakklub 01.40.43
121 3 Jens Visbech Kolding kajakklub 01.43.53
112 4 Mikkel Ibsen Maribo Kajakklub 01.51.05
120 5 Thomas Raben Hellerup kajakklub 01.53.23
117 6 Tommas Nielsen VKKC 02.02.37
110 - Frederik Haastrup Sundby Kajakklub udgået
111 - Mikkel Hansen Maribo Kajakklub udgået
114 - Stas Magdych Maribo Kajakklub udgået
116 - Oliver Dupont (afmeldt) Gladsaxe kano- og kajakklub afmeldt
118 - Jacob Arbøl VKKC udgået
119 - Simon Sørensen Sundby Kajakklub udgået

K-1 Herre U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
129 1 Elias Kramer Limfjorden 01.40.09
125 2 Troels Lund Neptun 01.42.16
126 3 Marc Lund Olsen Sundby Kajakklub 01.43.52
128 4 Christian Volstedlund Hellerup kajakklub 01.53.05
123 5 Nicolai Nielsen Sundby Kajakklub 02.06.00

K-2 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
220 1 Emma Jørgensen/Emilie Petersen Maribo Kajakklub 01.39.51
205 2 Mette Marie Rask / Pernille Bertram ARK /VKKC 01.54.17
203 3 Heidi Blok Frandsen  / Annette Elmue Sundby Kajakklub 01.54.44
219 4 Pernelle Frickmann / Eva Brøndum DSR 01.55.36
229 5 May-Brit Dollmeyer / Sanne Larsen Hvidovre Kajakklub /Sorø 01.57.49
240 6 Marlene Lund Nielsen / Kirsten Gram-Hanssen Hellerup kajakklub 01.59.56
238 7 Karen Brendstrup / Lise Kuld Skovshoved Roklub 02.01.16
211 8 Karina Hornshøj / Gitte Terp Hansen Sundby Kajakklub 02.03.27

K-2 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
259 1 Søren Svensson  / Rasmus Hansen Odense Kajakklub 01.38.18
248 2 Stig Hansen / Thomas Vestergaard Jørgensen  Hellerup Kajakklub/Vallensbæk 01.39.53
256 3 Martin Christensen / Claus Søe Neptun 01.41.40
250 4 Peter Larsen / Jacob Sønderis Sorø Kajakklub 01.42.53
251 5 Casper la Licht / Bjarke la Cour ARK 01.46.11
249 6 Flemming kristensen / Brian Beck KKK Nord 01.49.45
253 7 Søren L. Pedersen / Niels Ringgaard Sundby Kajakklub 02.02.40
260 8 Rasmus Sørensen / Jonas Hall Andersen Sundby Kajakklub 02.06.00

K-2 Mix

Båd Pl. Navn Klub Tid
273 1 Jonas Nexø Kaspersen / Stinne Axelsen  VKKC 01.39.37
266 2 Pernille Svane / Martin Kristensen Kajakklubben Strømmen 01.40.18
285 3 Camilla Treschow Schrøder / Jesper Roested Skovshoved Roklub 01.49.49
236 4 Preben Nørgaard / Signe Aaen Skovshoved Roklub 01.50.16
287 5 Mia Sørensen / Antonio Madrid Skovshoved Roklub 01.52.15
271 6 Claus Sørensen / Tine L Nielsen Neptun 01.56.17
288 7 Martin Grønbæk / Marianne Larsen Sundby Kajakklub 01.58.39
269 8 Helle Sørensen / Bjarne Lilje Neptun 02.00.13
226 9 Emma Broberg / Søren Sibbersen Hvidovre Kajakklub 02.14.39
282 - Stig Sørensen / Inge Ribers Hvidovre Kajakklub udgået
289 - Amalie Thomsen / jesper Beer Limfjorden udgået

Trim

Båd Pl. Navn Klub Tid
178 - Jesper Mikkelsen / Rine Mikkelsen ARK 00.50.16
265 - Lasse Foged 361 00.56.23
180 - Mette Jellesen / Søs Knudsen Palo 00.57.46
175 - Mads Wedel / Tobias Schmidt Neptun 01.01.12
187 - Søren Møller DSR 01.02.47
170 - Andreas Wolft Hansen Kajakklubben Nova 01.06.01
195 - Per Thorup Røse 01.06.23
161 - Thomas Storch 362 Kano og Kajakklub 01.06.34
290 - Emil Hansen Lyngby Kanoklub 01.06.50
196 - Victor Slack Lyngby Kanoklub 01.08.07
145 - Lars Bjørn Jensen Palo 01.08.43
181 - Finn larsen Røse 01.09.29
177 - Viktoria Obel / Freja Obel Neptun 01.09.57
188 - Louise Heisel ARK 01.10.09
133 - Merete Binderup Nybro-Furå 01.10.52
132 - Dorte Marnø Nybro-Furå 01.12.11
143 - Henrik Hansen Sorø Kajakklub 01.12.30
146 - Kim Søncksen Nybro-Furå 01.13.45
164 - Christina Alhede Skovshoved Roklub 01.16.41
160 - Camilla Seremet ARK 01.19.39
179 - Johanne Riis / Emma Tram 361 Kano og Kajakklub 01.20.25
174 - Lisa Weidich / Monika Odefey Neptun 01.21.22
159 - Katja van Dijk Sundby Kajakklub 01.23.55
172 - Bent Winberg Neptun 01.23.56
185 - Mikkel Egede Birkeland Sundby Kajakklub 01.24.57
147 - Danny Færch Bønsøe Kajakklubben Nova 01.25.47
151 - Jette Pedersen Lyngby Kanoklub 01.26.03
158 - Christoffer Hansen VKKC 01.26.04
186 - Vibeke Pilgaard Skovshoved Roklub 01.26.27
131 - Elsebeth Bendtsen Nybro-Furå 01.27.44
189 - Kim Nielsen ARK 01.27.47
190 - Mille Bramdrup ARK 01.29.55
193 - Amalie Winge ARK 01.29.57
198 - Claus Sparre HVK 01.33.45
162 - Kim Jensen Sundby Kajakklub 01.36.57
157 - Anders Thygesen VKKC 01.49.04
137 - Jan Andersen Nybro-Furå udgået
140 - Leif Feldborg Sundby Kajakklub udgået
148 - Allan Færch Bønsøe Kajakklubben Nova udgået
153 - Nicolai Dupont Gladsaxe kano- og kajakklub udgået
156 - Rene Martedal VKKC udgået
165 - Esben Felerspiel Hellerup kajakklub udgået
168 - Ida M Brun Hellerup kajakklub udgået
182 - Nathalie Tuxen Sundby Kajakklub udgået
191 - kasper Kure Hvidovre Kajakklub udgået
197 - Henrik Olsson Lyngby Kanoklub udgået

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros