Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2009, resultatliste

K-1 Dame Senior

Tid Pl. Navn Klub
1:46:03 1 Lise Gram Eriksen Neptun
1:54:15 2 Christina Duun Vallensbæk KKC
1:56:03 3 Bettina Markussen Nova
1:57:32 4 Sanne Larsen Sorø Cano og Kajak Club
1:57:37 5 Kirsten Gram-Hanssen Hellerup KK
1:57:46 6 Annette Elmue Sundby Kajakklub
2:03:03 7 Lotte Rahbek Nova
2:10:55 8 Pernille Pallesen BKC
2:13:55 9 Anne Mette Christensen Palo
2:17:57 10 Janet van Dyk Pilen

K-1 Dame U18

Tid Pl. Navn Klub
2:19:21 1 Lea L. Andersen Neptun

K-1 Herre Senior

Tid Pl. Navn Klub
1:28:21 1 Adam Spliid Sorø Cano og Kajak Club
1:30:26 2 Martin Larsen Sorø Cano og Kajak Club
1:30:57 3 David Francis Kolding Kajakklub
1:32:01 4 Kim Wraae ARK
1:32:03 5 Karsten Tange Vejen Kolding Kajakklub
1:32:05 6 Thor Nielsen Sundby Kajakklub
1:34:24 7 Søren Hyttel Vallensbæk KKC
1:34:26 8 Rasmus Ringsing Nielsen Maribo Kajakklub
1:35:14 9 Thomas Honore ARK
1:35:15 10 Michael Cederqvist ARK
1:35:40 11 Tom Jensen Kolding Kajakklub
1:35:41 12 Peter Hersted Sundby Kajakklub
1:35:43 13 Claus Svenningsen Gladsaxe
1:36:50 14 Emil Rosenkrands Sorø Cano og Kajak Club
1:36:52 15 René Larsen Maribo Kajakklub
1:36:53 16 Jens Jørgen Mortensen Hvidovre Kajakklub
1:36:59 17 Lutz Erichsen Kolding Kajak Klub
1:37:45 18 Kenneth Pedersen ARK
1:38:07 19 Søren Gregoriou ARK
1:38:11 20 Hans Stærkind Hellerup KK
1:38:22 21 Mark Rasmussen Hvidovre Kajakklub
1:39:04 22 Jacob Holm Røse
1:40:45 23 John Müller Dragør
1:41:10 24 Jakob Hessellund BKC
1:41:45 25 Lars Rønnebech Sundby Kajakklub
1:41:50 26 Egil Husum Gladsaxe
1:42:05 27 Peter Andersen Køge kano og kajakklub
1:42:34 28 Lars Jørgensen Hvidovre Kajakklub
1:42:56 29 Jan Bagge Sundby Kajakklub
1:43:46 30 Martin Svensson Höör Kanotklubb
1:44:14 31 Jakob Wieghors Esrum
1:44:36 32 Kaare Terman ARK
1:44:38 33 Ole Lillelund Dragør
1:45:48 34 Kasper Høgh Maribo Kajakklub
1:46:02 35 Michael Thers Dragør
1:46:03 36 Bo Bojsen Røse
1:47:24 37 Hans Høj Skovshoved Roklub
1:47:26 38 Claus Borop Dragør
1:47:27 39 Jochen Hell BKC
1:47:33 40 Steen Jacobsen Neptun
1:48:11 41 Lars Bojsen Neptun
1:48:26 42 Sebastian Schock Hellerup KK
1:49:26 43 Lars Staack Neptun
1:50:23 44 Anders Schepler Nova
1:50:43 45 Erik Andresen Skovshoved Roklub
1:51:04 46 Anders Hauge Sørensen Køge kano og kajakklub
1:51:44 47 Jann Møller Vallensbæk KKC
1:52:07 48 Martin Grønbæk Sundby Kajakklub
1:52:08 49 Svend Erik Molbech Palo
1:52:11 50 Torben Frohn Nova
1:52:21 51 Morten Kisbæk Dragør
1:53:29 52 Peter A. Colding Vallensbæk KKC
1:53:38 53 Tormod Christensen Palo
1:55:03 54 Bjarne Ringsing Nielsen Maribo Kajakklub
1:55:10 55 Allan Kloch Sundby Kajakklub
1:55:31 56 Mogens Stokholm Neptun
1:56:17 57 Thomas Bjerg Hvidovre Kajakklub
1:56:32 58 Erik Mortensen Vallensbæk KKC
1:57:26 59 Bjarke la Cour ARK
1:57:37 60 Brian Andersen Neptun
1:58:29 61 Søren Møller Christensen DSR
1:58:31 62 Frank Jørgensen Maribo Kajakklub
1:58:57 63 Erik Dan Larsen Vallensbæk KKC
1:59:12 64 John Jørgensen Maribo Kajakklub
1:59:17 65 Jacob Sønderris Sorø Cano og Kajak Club
1:59:54 66 Urban Nilsson Höör Kanotklubb
2:00:16 67 Jacob sonne hansen Røse
2:00:25 68 Michael Madsen Neptun
2:01:03 69 Gert Frederiksen Neptun
2:02:11 70 Anders Madsen Pilen
2:02:12 71 Lars Svensson Höör Kanotklubb
2:02:47 72 Jacob Gorm Hansen Sundby Kajakklub
2:03:01 73 Michael Rønn Sundby Kajakklub
2:03:03 74 Kurt Halkier Vallensbæk KKC
2:03:18 75 Tom Bojsen Røse
2:03:30 76 Jakob Dan Jensen Esrum
2:05:22 77 Iwan Andersen Holte Roklub
2:05:37 78 Peter Weinwurm Vallensbæk KKC
2:06:03 79 Jens Damgaard Jyllinge
2:06:08 80 Erik Rasmussen Pilen
2:06:25 81 Per Morsing Pilen
2:07:05 82 Frits Egerod Pilen
2:11:40 83 Flemming Strøm Dragør
2:13:05 84 Kristian Bojsen Røse

K-1 Herre U16

Tid Pl. Navn Klub
1:41:48 1 Mikkel Hansen Maribo Kajakklub
1:55:50 2 Christian Voldstedlund Hellerup KK
1:58:24 3 Anders Skyum Nybro Furå
2:10:30 4 Christoffer Bjørn Hansen Vallensbæk KKC

K-1 Herre U18

Tid Pl. Navn Klub
1:49:59 1 Casper Clemmensen Neptun
1:52:15 2 Alexander Bojsen Røse
1:55:24 3 Mathias Mørup-Lendal ARK
1:57:12 4 Søren Stærkind Hellerup KK
2:05:02 5 Erik Herrström Höör Kanotklubb

K-2 Dame Senior

Tid Pl. Navn Klub
1:44:36 1 Helle Stuart / Nina Mortensen Hvidovre Kajakklub
1:49:10 2 Eva Bojsen / Tine Nielsen Neptun
1:50:17 3 Karina Hornshøj / Marianne Larsen Sundby Kajakklub
1:50:41 4 Maja kristiansen / Charlotte Høeg Sundby Kajakklub
2:05:06 5 Gitte Henriksen / Anne Buch Hansen Kano og Kajakklub Nord

K-2 Herre/Mix

Tid Pl. Navn Klub
1:29:05 1 Jacob Juell / Martin Ljungberg Hellerup KK
1:38:08 2 Stine Christensen / Rasmus Hansen Odense kajakklub
1:40:00 3 Pernille Svane / Martin Kristensen Strømmen, Middelfart
1:41:52 4 Connie Møller / Ebbe Møller BKC
1:42:05 5 Stefan Dyrehauge / Hans Ove Hansen Odense kajakklub
1:46:01 6 Mia Sørensen / Antonio Madrid Skovshoved Roklub
1:47:19 7 Flemming Kristensen / Tina Roiker Kotter KKKN (Nord)
1:47:25 8 Leon Steensen / Ejvind Rosendahl Hvidovre Kajakklub
1:47:25 9 Birgitte Aabech (Palo) / Jesper Roested Skovshoved Roklub
1:47:55 10 Per Spejder Larsen / Henning Christoffersen Hvidovre Kajakklub
1:53:37 11 Stig Sørensen / Søren Sibbersen Hvidovre Kajakklub
2:03:38 12 Finn Larsen / Margit Palibirk Røse

K-4

Tid Pl. Navn Klub
1:52:44 1 Bent Winberg / Peter Ringsted / Poul Erik Nielsen / René Andreasen Neptun

Trim K-1

Tid Pl. Navn Klub
0:51:52 1 Emil Nielsson 361
0:55:42 2 Mathias Peter Hansen Lyngby Kanoklub
0:57:25 3 Lars Peter Hansen Lyngby Kanoklub
0:58:08 4 Mikkel Storch 361
0:58:36 5 Rene Martedal Vallensbæk KKC
1:00:32 6 Niels Ringaard Sundby Kajakklub
1:01:19 7 Zinita Brask BKC
1:02:35 8 Thomas Storch 361
1:03:07 9 Poul M. Otzen Nova
1:03:08 10 Henrik Taxbøl Sundby Kajakklub
1:03:16 11 Majbrit Ølgaard Sundby Kajakklub
1:03:20 12 Jan Pejtersen Nova
1:03:28 13 Rikke A Hansen Sorø Cano og Kajak Club
1:03:40 14 Henrik Bührmann Palo
1:04:25 15 Sanne Bekker Neptun
1:04:25 16 Birgit Sivertsen Røse
1:04:36 17 Simon Raarup Nova
1:05:10 18 Jacob Nielsen Sundby Kajakklub
1:05:15 19 Asger K. Petersen Hellerup KK
1:05:19 20 Nanna Persson Nova
1:05:21 21 Henrik Hansen Sorø Cano og Kajak Club
1:05:25 22 Morten Arendrup Nybro Furå KK
1:05:32 23 Solveig Schumacher Neptun
1:05:54 24 Lene Larsen Viskum Sundby Kajakklub
1:06:11 25 Jan Nørgaard Nybro Furå KK
1:06:12 26 Mette Justesen Sundby Kajakklub
1:06:26 27 Kim Jensen Sundby Kajakklub
1:06:29 28 Holger Hansen Esrum
1:06:37 29 Karl-Otto Markussen Nova
1:07:31 30 Heidi Lind jensen Sundby Kajakklub
1:07:44 31 Jytte Duun Nybro Furå KK
1:07:57 32 Nina Hansen Nova
1:08:03 33 Per Jepsen Nybro Furå KK
1:08:12 34 Allan Brich Palo
1:09:50 35 Erling Daell Sundby Kajakklub
1:09:52 36 Christel Kirkeby Nybro Furå KK
1:09:58 37 Maja Skovgaard Sundby Kajakklub
1:10:55 38 Mette Jellesen Palo
1:11:10 39 Linda Poulsen Maribo Kajakklub
1:12:42 40 Esther Sørensen Sundby Kajakklub
1:15:45 41 Kristian Nielsen Nybro Furå KK
1:20:29 42 Anja Borchenius Hansen Vallensbæk KKC
1:25:44 43 Sara Eisenhardt Nova

Trim K-2

Tid Pl. Navn Klub
0:54:42 1 Jan Møller / Jonas Nissen Fredericia Kajakklub
0:54:46 2 Tobias og Søren Laust Maribo
0:56:56 3 Bjarne Lilje / Sophie Schmidt Neptun
0:59:34 4 Tina Jensen / Stine Palmelund Odense kajakklub

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros