Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2008, resultatliste

K-1 Dame Senior

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:25:27 35 Anne Lolk Gladsaxe Kano og Kajakklub
2 1:28:55 11 Birgit Pontoppidan Gladsaxe Kano og Kajakklub
3 1:33:48 28 Mie Ringsted Kajakklubben Neptun
4 1:38:55 18 Lise Gram Eriksen Kajakklubben Neptun
5 1:44:16 29 Nicole Izette Valentin ARK
6 1:50:44 15 Bettina Markussen Kajakklubben Nova
7 1:53:00 38 Sanne Larsen Sorø cano og Kajak Club
8 1:53:43 125 Pernille Bertram ARK
9 1:56:18 17 Lene Møller Kajakklubben Neptun
10 2:00:55 39 Wenche Irgens Sorø cano og Kajak Club

K-1 Herre Senior

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:22:54 47 Adam Spliid Sorø cano og Kajak Club
2 1:23:11 173 Kim Vråe ARK
3 1:23:13 165 Rene Olsen Maribo
4 1:25:19 172 Casper Christinasen Maribo
5 1:26:15 164 Søren Hyttel Vallensbæk
6 1:27:22 170 Anders Larsen Maribo
7 1:29:57 74 Peter Jensen Kolding
8 1:29:58 52 Klaus Rørhauge Hvidovre
9 1:30:01 75 Egil Husum Gladsaxe
10 1:30:04 98 Michael Cederqvist ARK
11 1:30:04 189 D. Francis Kolding
12 1:30:55 77 Thomas Honore ARK
13 1:32:32 168 Rene Larsen Maribo
14 1:32:34 81 Lutz Erichsen Kolding
15 1:32:36 99 John Müller Dragør Kajakklub
16 1:33:42 100 Jens Jørgen Mortensen Hvidovre
17 1:33:45 50 Jakob Hessellund BKC
18 1:34:31 83 Claes Rosenkrands Sorø cano og Kajak Club
19 1:34:50 87 Ronni Moric Frederikshavn Kajak Klub
20 1:35:03 110 Søren Pedersen ARK
21 1:37:37 150 Thor Nielsen Sundby Kajakklub
22 1:37:40 179 Peter Rohde Klampenborg
23 1:39:43 104 Michael Thers Dragør Kajakklub
24 1:40:22 147 Jan Bagge Sundby Kajakklub
25 1:40:22 65 Kasper Thaarup Sundby Kajakklub
26 1:40:43 106 Allan Kloch Sundby Kajakklub
27 1:41:11 89 Lars Bojsen Røse
28 1:42:46 178 Henning Hansen Klampenborg
29 1:43:55 59 Axel Brask Kajakklubben Neptun
30 1:43:55 113 Ebbe Møller BKC
31 1:44:33 67 Jacob Gorm Hansen Sundby Kajakklub
32 1:45:13 187 Simon Andersen ARK
33 1:46:04 62 Stefan Dyrehauge Odense Kajakklub
34 1:46:06 71 Martin Grønbech Sundby Kajakklub
35 1:46:30 53 Michael Sandgreen BKC
36 1:47:33 69 Marten Ølgaard ARK
37 1:48:00 72 Erik Jacobsen Hvidovre
38 1:48:12 51 Erik Andresen Skovshoved Roklub
39 1:50:22 60 Bjarne Lilje Kajakklubben Neptun
40 1:50:22 97 Lars Petersen ARK
41 1:50:41 175 Lars Henriksen Nybro-furå
42 1:51:35 101 Thomas Storch Kano og Kajaklubben 361
43 1:51:46 63 Søren Møller Christensen DSR
44 1:52:14 61 Michael Madsen Kajakklubben Neptun
45 1:52:49 56 Jesper Janum Kajakklubben Neptun
46 1:52:54 88 Jesper Storgård ARK
47 1:52:54 188 Dan Larsen Vallensbæk
48 1:53:27 103 Thomas Frank Sundby Kajakklub
49 1:55:06 68 Thomas Bjerg Hvidovre
50 1:55:17 84 Brian Andersen Kajakklubben Neptun
51 1:55:19 91 Gert Frederiksen Kajakklubben Neptun
52 1:55:42 105 Torben Hassel Sundby Kajakklub
53 1:58:57 85 Bjørn Borre Sundby Kajakklub
54 2:00:20 70 Peter Sørensen Kano og Kajaklubben 361
55 2:04:02 96 Stig Sørensen Hvidovre
56 2:06:00 107 André Sonnichsen BKC
57 2:07:37 94 Per Morsing Kajakklubben Pilen
  udgået 76 Jannik Kappel ARK
  udgået 86 Onar Varhaug Sorø cano og Kajak Club
  udgået 95 Steen Jørgensen Kajakklubben Nova
  udgået 176 Martin Rosenkilde Kajakklubben Neptun

K-1 Dame U16

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 2:01:27 44 Lea Lund Andersen Kajakklubben Neptun

K-1 Herre U16

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:41:48 116 Casper Clemmensen Kajakklubben Neptun
2 1:43:12 117 Jonas Nexø Kaspersen Sundby Kajakklub
3 1:50:12 118 Marc Lund Olsen Sundby Kajakklub
  udgået 80 Andreas Lorentzen Kajakklubben Neptun

K-1 Herre U18

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:28:06 186 Anders O Jønsson Vallensbæk
2 1:30:00 177 Rasmus Ringsing Nielsen Maribo
3 1:34:52 114 Mads Grønnegaard Odense Kajakklub
4 1:47:23 115 Mathias Mørup-Lendal ARK

K-2 Dame Senior

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:43:16 121 Connie B. Møller / Zinita Brask BKC
2 1:44:33 123 Eva Christensen / Tine Loft Nielsen Kajakklubben Neptun
3 1:44:47 122 Dorte W. Jørgensen / Line Illum MKC / Fredericia
4 1:48:43 120 Charlotte Hoeg / Maja Kristiansen Sundby Kajakklub

K-2 Herre/Mix

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:25:58 129 Jesper Mikkelsen /
Kenneth Pedersen
ARK
2 1:27:19 131 Lars Rønnebech / Jan Qualmann Hvidovre / MKC
3 1:30:03 128 Hans­Ove Hansen / Rasmus Hansen Odense Kajakklub
4 1:31:05 146 Steen Jacobsen / Lars Staarck Kajakklubben Neptun
5 1:35:03 127 Flemming Kristensen / Brian Beck Kano og Kajakklub Nord
6 1:38:57 126 Birgitte Aabech /
Jesper Roested
Palo / Skovshoved
7 1:39:44 137 Mia Sørensen / Antonio Madrid Skovshoved Roklub
8 1:40:40 133 Leon Steensen / Ejvind Rosendahl Hvidovre
9 1:42:42 132 Lene Cesar / Preben Nørregaard Skovshoved Roklub
10 1:44:15 144 Per Lorentzen / Charlotte Liebst Røse
11 1:46:35 130 Kim Kristensen / Nina Norden Kano og Kajaklubben 361
12 1:53:30 145 Poul Erik Nielsen / Peter  Ringsted Kajakklubben Neptun

Trim K-1

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 0:52:25 197 Mathias Hansen Lyngby
2 0:53:11 285 Thomas Brabæk Sundby Kajakklub
3 0:53:25 196 Lars Hansen Lyngby
4 0:54:30 200 Amanda Giessing Kajakklubben Neptun
5 0:54:39 265 Martin Christensen Kajakklubben Neptun
6 0:54:46 296 John Jørgensen Maribo Kajakklub
7 0:55:16 295 Bjarne Ringsing Nielsen Maribo Kajakklub
8 0:55:49 241 Jan Andersen Nybro-furå
9 0:55:51 251 Kasper Iversen Kano og Kajaklubben 361
10 0:55:56 271 Jesper Led Lauridsen Sundby Kajakklub
11 0:56:56 149 Frank Jørgensen Maribo
12 0:57:50 283 Povl Martin Otzen Kajakklubben Nova
13 0:57:52 203 Anders Skyum  Nybro-furå
14 0:58:09 292 Annette Elmue Sundby Kajakklub
15 0:59:27 263 Marie Korsgaard Kajakklubben Nova
16 1:00:00 249 Karina Hornshøj Sundby Kajakklub
17 1:00:10 199 Marion Varhaug Sorø
18 1:00:39 204 Zofia Dybdahl Kajakklubben Kajakklubben Neptun
19 1:01:03 234 Finn Larsen Røse
20 1:01:08 198 Gitte Henriksen Nord
21 1:01:11 219 Birgit Sivertsen Røse
22 1:01:21 247 Jytte Duun Nybro-furå
23 1:01:28 253 Kristian Bojsen Røse
24 1:01:39 194 Sune S. Sørensen Nova
25 1:01:42 269 Morten Arendrup Nybro-furå
26 1:01:43 287 Thorleif Nolde Nielsen Sundby Kajakklub
27 1:01:45 211 Bettina Bennes Sundby Kajakklub
28 1:02:17 195 Flemming Christensen Nova
29 1:03:11 297 Rine Mikkelsen ARK
30 1:03:16 288 Anne-Sophie Lohse Skovshoved Roklub
31 1:03:20 229 Emil Skov Lundager Kajakklubben Neptun
32 1:04:05 232 Esther Sørensen Sundby Kajakklub
33 1:05:33 282 Pia Hansen Sundby Kajakklub
34 1:05:40 221 Elsebeth Brogaard Sundby Kajakklub
35 1:05:45 192 Laura Thatt Nova
36 1:05:49 242 Josefine F. Andersen Kano og Kajaklubben 361
37 1:05:52 148 Mikkel Stork 361
38 1:07:28 193 Nina Thomsen Nova
39 1:09:33 2 Annette Rasmussen Sundby
40 1:09:43 284 Solveig Schumacher Kajakklubben Neptun
41 1:09:51 236 Helene Kofoed-Jensen Kajakklubben Nova
42 1:10:12 264 Marie Morgan-Fischer Kajakklubben Nova
43 1:11:37 237 Helle Olsen Kajakklubben Neptun
44 1:22:54 3 Jan Møller Fredericia
45 2:01:27 108 Bent Winberg Kajakklubben Neptun
46 2:04:02 183 Birgitte Mohn Mærsing Skovshoved Roklub

Trim K-2

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 0:53:39 220 Camilla Christensen / Louise Raagård Kajakklubben Neptun
2 0:54:23 293 Morten Graft / Annett Helleskov Sundby Kajakklub
3 0:59:06 291 Ronja Brask / Siff Brask Kajakklubben Neptun
4 1:06:39 290 Michael Howitz / Mikkel Bardram  

C-1 U18

Pl. Tid Nr. Navn Klub
1 1:06:39 259 Casper Duun Nybro-furå


Resultater 2019

Resultater 2018

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros