Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2006, resultatliste

K-1 Herre, Maratondistance 20 km

1. 24 Kim Wraae Knudsen ARK 01:33:59
2. 23 Kenneth Pedersen ARK 01:34:12
3. 54 Thor Nielsen Sundby Kajakklub 01:34:32
4. 26 Søren Hyttel ARK 01:35:37
5. 32 Jens Jørgen Mortensen Hvidovre Kajakklub 01:37:00
6. 33 Klaus Rørhauge Hvidovre Kajakklub 01:37:13
7. 60 Jacob Holm Røse 01:37:26
8. 51 Peter Hersted Sundby Kajakklub 01:37:34
9. 27 Thomas Honore      ARK 01:37:57
10. 20 Casper Licht ARK 01:38:56
11. 43 Claes Rosenkrands Sorø 01:40:14
12. 31 Egil Husum Hvidovre Kajakklub 01:41:59
13. 25 Kirce Ahtarovski ARK 01:43:31
14. 34 Lars Jørgensen Hvidovre Kajakklub 01:45:43
15. 22 Kasper Krintel ARK 01:45:46
16. 65 Flemming Norsk Dragør 01:46:27
17. 61 Jesper Olsen Limfjorden 01:46:52
18. 64 Michael Thers Dragør 01:47:31
19. 57 Lutz Erichsen Verein Kanusport Dresden 01:48:09
20. 29 Alex Hoe Hellerup Kajakklub  01:52:02
21. 38 Yannick Bédard Kano og kajakklubben 361 01:52:03
22. 28 Ebbe Møller Bryggens Kajak Club 01:52:11
23. 48 Kasper Thaarup Sundby Kajakklub 01:54:14
24. 55 Tommy Hinsch Sundby Kajakklub 01:54:26
25. 40 Mogens Stokholm Neptun 01:54:49
26. 42 Steen Jacobsen Neptun 01:54:53
27. 66 Martin Johansen Hvidovre 01:56:15
28. 52 Søren Pedersen Sundby Kajakklub 01:57:38
29. 68 Niclas Hansen ARK 01:58:16
30. 30 Knud Kjeldgaard Holmens Ro & Kajak Klub 01:58:31
31. 47 Jan Bagge Sundby Kajakklub 01:59:29
32. 63 Jacob Gorm Sundby Kajakklub 01:59:49
33. 41 Poul Erik Nielsen Neptun 02:00:41
34. 59 Henrik Taxbøl Sundby Kajakklub 02:00:58
35. 56 Torben Hassel Sundby Kajakklub 02:05:13
36. 39 Gert Frederiksen Neptun 02:05:15
37. 67 Per Thorup Røse 02:06:33
38. 46 Bjørn Borre Sundby Kajakklub 02:09:31
39. 50 Martin Grønbæk Sundby Kajakklub 02:09:34
40. 58 Andreas Østerbye Holmens Ro & Kajak Klub 02:14:53
41. 37 Rasmus Sindum Kano og kajakklubben 361 02:17:07
42. 62 Kristian Bojsen Røse 02:19:48
Udg. 44 Allan Kloch Sundby Kajakklub
Udg. 69 Torben Holck ARK

K-1 Herre U18, Maratondistance 20 km

1 70 Mathias Sidenius Juhl Pilen 02:00:45

K-1 Dame, Maratondistance 20 km

1. 12 Birgit Pontoppidan Gladsaxe 01:41:01
2. 10 Mie Ringsted Neptun 01:42:18
3. 11 Helle Stuart Hvidovre Kajakklub 01:49:43
4. 3 Connie Møller Bryggens Kajak Club 02:04:17
5. 5 Hanne Gundersen Sundby kajakklub 02:05:30
6. 2 Pernille Bertram ARK 02:14:35
7. 1 Mette Marie Rask ARK 02:14:37
8. 4 Karen Tovgaard Holmens Ro & Kajak Klub 02:18:35
9. 6 Heidi Lind Jensen Sundby Kajakklub 02:19:39
10. 7 Karina Hornshøj Sundby Kajakklub 02:38:39
11. 9 Sofie Anne Andersen Holmens Ro & Kajak Klub 02:43:59
Udg. 8 Henriette Engel Hansen Kano og kajakklubben 361

K-2 Herre, Maratondistance 20 km

1. 126 Jan Qualman
Lars Rønnebæk
Marselisborg/Hvidovre 01:37:19
2. 124 Bo Bojsen
Lars Bojsen
Røse Kajakklub 01:39:44
3. 120 Ejvin Rosenberg
Leon Steensen
Hvidovre Kajakklub 01:46:53
4. 123 Martin Christensen
Rene Andreasen
Neptun 01:49:43

K-2 Dame, Maratondistance 20 km

1. 101 Inge Ribers
Maybritt Dollemeyer
Hvidovre Kajakklub 02:13:59

Trim, 10 km

1. 220 Lasse Foged Kano og kajakklubben 361 00:56:08
2. 242 Julie Wislander
Kent Wieslander
Røse Kajakklub 00:56:10
3. 203 Lina Jørgensen
Svend Frydenlund
ARK 00:56:29
4. 257 Erik Dan Larsen VKKC (Vallensbæk) 00:57:41
5. 260 Bo Pedersen
Kim Kristensen
Kano og kajakklubben 361 00:57:46
6. 211 Lorne Lathey Hellerup Kajakklub  00:58:21
7. 219 Stig Hansen
Signe Hansen
Hellerup Kajakklub  00:59:49
8. 208 Johnny Mossin Hvidovre Kajakklub 01:01:48
9. 240 Levy Thomsen Nybro Furå Kano og Kajakklub 01:01:58
10. 269 Thomas Brabæk Sundby Kajakklub 01:04:03
11. 241 Jacob Sonne Røse Kajakklub 01:04:43
12. 236 Jan Andersen Nybro Furå Kano og Kajakklub 01:04:54
13. 253 Peter Voigt Sundby Kajakklub 01:07:22
14. 234 Erik Friis Nybro Furå Kano og Kajakklub 01:08:49
15. 264 Birgit Sivertsen Røse 01:09:02
16. 235 Hanne Kaufmann Nybro Furå Kano og Kajakklub 01:09:31
17. 237 Jan Nørgaard Nybro Furå Kano og Kajakklub 01:09:33
18. 266 Thomas Franck Sundby Kajakklub 01:10:35
19. 205 Helle Bech Jensen Hvidovre Kajakklub 01:10:54
20. 232 Monika Brams Neptun 01:11:11
21. 227 Betina Jensen Neptun 01:11:11
22. 265 Wenche Irgens Sorø 01:11:21
23. 250 Gitte Philipsen-Lotinga Sundby Kajakklub 01:12:55
24. 252 Maja Kristiansen Sundby Kajakklub 01:12:56
25. 251 Karla Dons Jensen Sundby Kajakklub 01:14:24
26. 249 Margit Palibirk Røse Kajakklub 01:14:31
27. 256 Sanne Christiansen Sundby Kajakklub 01:14:34
28. 263 Bent Winberg Neptun 01:17:08
29. 223 Peter Anton Sørensen Kano og kajakklubben 361 01:17:37
30. 271 Ulla Blankholm Kano og kajakklubben 361 01:23:31

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Download resultatliste
Ris og ros