Amager Strandpark Rundt Sundby Kajakklub

Amager Strandpark Rundt 2018, resultatliste

K-1 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
331Mads Brandt PedersenSilkeborg Kajakklub01.28.10
912Jonathan DagnæsSilkeborg Kajakklub01.30.56
963Nicolai Grønbjerg WintherSilkeborg Kajakklub01.35.43
304Martin LarsenSorø01.36.01
365Kiril Aleksov AhtarovskiARK01.37.38
356Peter LarsenSorø01.39.14
387Thomas HonoréARK01.40.49
328Emil KræmerSilkeborg Kajakklub01.42.11
399Peter HerstedSundby Kajakklub01.46.06
5510Peter AndersenKøge Kano- og Kajakklub01.46.50
3711Søren Brøgger HyttelGladsaxe01.48.46
9512Martin SvenssonHöörs Kanot Klubb01.49.12
4013Lars RønnebechSundby Kajakklub01.49.25
4414Michael ThersDragør01.50.27
9415William RouatSundby Kajakklub01.52.10
5816Peter BrøggerDragør01.52.29
9317Christian BoehmKajakklubben Krogen01.54.15
4218Bo SørensenHvidovre Kajakklub01.55.38
4819Kim StarteMaribo Kajakklub01.57.09
5620Kenneth AndreasenDragør01.57.25
7121Claus BoropDragør01.59.44
6622Karl-Otto MarkussenNova02.00.16
6723Erik AndresenSkovshoved Roklub02.01.17
4524Ebbe MøllerSundby Kajakklub02.01.19
5025Carsten IsraelsonSkovshoved Roklub02.02.10
7326John PanduroNova02.02.35
6927Frank CanreenKajakklubben Pilen02.03.06
6028Yonas Ben-HamadouSundby Kajakklub02.03.58
5429Jakob Dan JensenEsrum Sø02.04.20
4730Karsten AndersenMaribo Kajakklub02.08.19
4931Erik JacobsenGladsaxe02.09.06
8832Karsten JeppesenKanoklubben 36102.10.03
6333Uffe IldvedsenEsrum Sø02.10.32
5234Lars SvenssonHöörs Kanot Klubb02.16.09
4135Mikkel Brits SørensenKøge Kano- og Kajakklub/ Hellerup Kajakklub02.31.34
6136John JørgensenMaribo Kajakklub02.34.09
6837Frank JørgensenMaribo Kajakklub02.38.06
59-Erik Torstholm RasmussenKajakklubben Pilen-
51-Frederik FrejbergNova-

K-1 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
21Birgit PontoppidanGladsaxe01.44.11
92Jeanette LøvborgSilkeborg Kajakklub01.48.13
63Marianne SideniusKajakklubbe Neptun02.08.32
34Lone Herold BaltsersenSkovshoved Roklub02.10.50
55ConnieMøllerSundby Kajakklub02.12.41
76Victoria TzaraSorø02.22.39
1-Ida HugodKanoklubben 361-

K-2 Herre Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
1251Tommas Nielsen / Klaus Rørhauge Vallensbæk KKC01.30.48
1432Phillip Bryde / Nikolaj BrydeHelleup01.39.16
1413Kim Meldgarrd / Bjørn AmundsenEsrum Sø01.42.35
1274Anders Therkelsen / Emil HattKajakklubbe Neptun01.50.36
1315Martin Christensen / Morten SanderhofKajakklubbe Neptun01.57.57
1306Claus Søe / Morten KjærKajakklubbe Neptun01.59.43
132-Stig Sørensen / Johnny MossinHvidovre Kajakklub-

K-2 Dame Senior

Båd Pl. Navn Klub Tid
1231Julie Borup Olsen, Sorø/ Karoline Bergendorf, EsrumSorø01.42.34
1162Helle Simonsen / Kate BorgeARK01.58.07
1173Sascha Nicolajsen/Else Marie Ulderup (Hvidovre)Sundby Kajakklub02.04.37
1184Lene Vorbeck / Barbara HetrodtHolte Roklub02.06.18
1225Jytte Duun/Liselotte BrobergNybro-Furaa KK02.07.28
1426Marianne Petersen /Katja OlsenHvidovre Kajakklub02.10.04
115-Henriette E. Hansen / Emilie Rosenkilde Kanoklubben 361/ Nybro-Furaa KK-

K-2 Mix

Båd Pl. Navn Klub Tid
1331Anders Hauge Sørensen/ Anne Hauge SørensenKøge Kano- og Kajakklub01.39.17
1392Johanna Åkerman/ Henning ChristoffsenHvidovre Kajakklub01.49.18
1343Lars Jørgensen /Lena JørgensenARK/Sundby kajakklub01.52.12
1354Annette Elmue / Niels RinggaardSundby Kajakklub01.54.12
1375Torben Frohn / Dorte MarnøNova01.54.22
1406Ejvind Rosenberg / Maybrit DollmeyerHvidovre Kajakklub02.02.09
1387Peter Kofod /  Nicola ReichelHolte roklub02.03.38

K-1 Herre U16

Båd Pl. Navn Klub Tid
771Philip KnudsenLyngby Kanoklub01.37.35
782Mark PedersenMaribo Kajakklub01.41.11
833Gustav MadsenKøge Kano- og Kajakklub01.41.14
874Mads B. AndersenVallensbæk KKC01.48.10
845Kristoffer Willum KristiansenEsrum Sø01.54.59
816Valdemar JørgensenARK01.57.07

K-1 Herre U18

Båd Pl. Navn Klub Tid
891Thorbjørn RaskSilkeborg Kajakklub01.30.06
752Tobias HyttelMaribo Kajakklub01.45.50
743Stig skovbo OlsenKanoklubben 36101.53.09

Trim

Båd Pl. Navn Klub Tid
1871Tine Loft / Claus SørensenKajakklubbe Neptun00.56.55
1792Helle Sørensen / Bjarne LiljeKajakklubbe Neptun00.58.28
1803Kristian Andersen / Jørgen MarkdanVallensbæk KKC00.58.44
1894Mads Blom LarsenEsrum Sø01.01.30
1615Caroline Jørgensen/ Frederikke KildahlKøge Kano- og Kajakklub / Hellerup01.02.15
1866Rasmus BonnesenSundby Kajakklub01.02.20
1827Sara AndersenVallensbæk KKC01.03.07
1578Lille MogensKajakklubbe Neptun01.04.05
1989Pernille Molsgaard / Karen BergKajakklubbe Neptun01.04.15
16810Karina HornshøjSundby Kajakklub01.05.28
19311Uwe LundbergEsrum Sø01.05.55
15312Lone Freddin/ Bent Wiinberg/ Lya Moestrup/ Mette Secher-JensenNeptun 01.06.25
19013Augustas MikalajunasEsrum Sø01.06.43
16414Hellene VilandtKanoklubben 36101.08.06
16515Sabine Pedersen/ Mette RamlyngHvidovre Kajakklub01.08.25
16016Kirsten SkylvNova01.10.55
15617Céleste LankreijerHöörs Kanot Klubb01.13.21
18818Kasper LudvigsenEsrum Sø01.14.42
18519Gert FrederiksenNeptun 01.15.30
17220Ella Moray WilliamsSundby Kajakklub01.15.37
15121Jacob ZanderNord01.16.48
15922Elsebeth BendtsenNova01.20.55
19623Lilli Løvenkrands LyhneHvidovre Kajakklub01.48.59
16424Hellene VilandtKanoklubben 36102.21.33

Resultater 2017

Resultater 2016

Resultater 2015

Resultater 2014

Resultater 2013

Resultater 2012

Resultater 2011

Resultater 2010

Resultater 2009

Resultater 2008

Resultater 2007

Resultater 2006

Resultater 2005

Ris og ros